ua | ru | en

Виробництво соняшникового насіння в Україні: прогноз зарубіжних та вітчизняних експертів

Нещодавно міністерство сільського господарства США (USDA) опублікувало оновлений огляд  «Ukraine: Oilseeds and Products Annual», в якому представило свій прогноз щодо обсягів вирощування олійних культур в Україні на 2017/2018 маркетинговий рік. Згідно з прогнозом, валовий збір соняшника у наступному сезоні буде на 20% менший, ніж у поточному. Обсяг виробництва головної олійної культури в Україні становитиме лише 11,2 млн т.

Рекордного врожаю соняшника очікувати не варто – прогноз USDA

Аналітики USDA припускають, що посівні площі під соняшником в наступному сезоні будуть приблизно такі ж самі, як і в 2015/16 МР, тобто на рівні 5,1-5,2 млн га. Варто додати, що масштаби сільськогосподарських земель під цією олійною культурою в Україні залишалися стабільними протягом останніх п’яти років: в межах від 5,0 до 5,3 млн га. Проте минулої весни було засіяно 6,3 млн га, завдяки чому вдалося досягнути рекордних показників урожаю. За різними оцінками він становив від 14,0 до 14,1 млн т. 

Поштовхом до розширення соняшникових угідь стала необхідність скорочення площ під озимою пшеницею через нестабільні ціни на зерно та несприятливі погодні умов. 

Українські експерти прогнозують урожай соняшника на рівні 13,8-14,1 млн т

Згідно з оцінками українських експертів, значного скорочення посівних площ під соняшником не відбудеться. Висока торгівельна активність, зростання внутрішнього та зовнішнього попиту на культуру свідчать про те, що ринок ефективно поглинув додаткову пропозицію, яка виникла внаслідок рекордного врожаю в 2016/2017 МР. Тому, за даними інформаційної компанії «ПроАгро», посівні площі під соняшником у наступному сезоні становитимуть 6,1-6,3 млн га, а валовий збір урожаю досягне 13,8-14,1 млн т.

Обсяги виробництва у наступному році будуть високими не лише за рахунок посівних площ, а й завдяки застосуванню покращених гібридів та передових агротехнологій. Українські аграрії дедалі частіше використовують такі способи оптимізації виробництва, тому можна очікувати, що в 2017/2018 МР валовий збір урожаю буде дещо вищий, ніж його середнє значення за останні п’ять років. Проте прогнозовані показники підлягають корегуванню, залежно від погодних умов.

Варто підкреслити, що висока торгівельна активність на ринку олійних та ріст пропозиції стимулюють нарощування переробних потужностей. Станом на 1 березня 2017 року середньорічна потужність підприємств, які спеціалізуються на переробці соняшника, склала 14,46 тис. т. Рік тому це значення дорівнювало лише 11,93 тис. т. Сукупна потужність усіх підприємств по переробці різних олійних культур за рік зросла з 16,24 до 18,42 тис. т.

Компанія «SENDA» пропонує українським та зарубіжним споживачам широкий асортимент сільськогосподарської продукції, серед якої зернові, бобові, олійні культури та продукти їх переробки. Ми гарантуємо своїм партнерам високу якість продукції та надійну співпрацю. 

31.03.2017