ua | ru | en

В Україні стартувала весняна посівна-2017

В південних областях України розпочалася весняна посівна кампанія. Станом на 9 березня вже засіяно 600 га сільськогосподарських площ: 500 га горохом, 60 га – ячменем та 40 га вівсом. На решті території ведеться активна підготовка до посіву зернових та бобових, а також здійснюється підживлення озимини. 

Аграрії налаштовані цього року зібрати не гірший врожай, ніж минулого. Проте чи вдасться їм досягнути попередніх рекордних показників, передбачити складно. Експерти аграрного ринку та профільне міністерство представили власні версії того, якою буде посівна кампанія-2017 в Україні.

Прогноз Мінагропроду щодо структури посівних площ

За попередньою інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України для вирощування усіх сільськогосподарських культур у 2017 році в Україні буде виділено 26,8 млн га земель. Таку ж площу було задіяно і в минулому році. 

Згідно з прогнозом профільного відомства, найбільший сегмент в структурі посівів належатиме пшениці – 23,6%. На другому місці – соняшник із його часткою в зерновому клині 20%. Для кукурудзи на зерно буде відведено 16,4%. Досить великі площі прогнозуються для ячменю (9,7%) та сої (7,2%).  

Експерти переконані, що в 2017 році спостерігатиметься збільшення обсягів виробництва гороху, а ярові культури поступово втрачатимуть свою вагу в сукупному річному врожаї.

Міжнародні насіннєві компанії, що працюють в Україні, не передбачають значних зрушень в структурі посівних площ. Вони припускають, що рейтинг популярних сільськогосподарських культур залишиться без змін, проте цього року аграрії можуть обрати для вирощування інші гібриди.

Стан озимих культур на початку весни

Формуючи прогноз на урожай-2017, експерти не могли не врахувати нинішній стан посівів озимих культур. Із засіяних 7,2 млн га земель озиминою сходи було отримано на 6,8 млн га. Із них у зрідженому стані перебувають 19% молодих культур, а решта 81% - в хорошому та задовільному.

Характеризуючи структуру посівів озимого ріпаку після зимівлі, експерти Мінагропроду повідомили, що його сходи було отримано на 860 тис. га із засіяних 899 тис. га земель. На сьогоднішній день 80% сходів перебувають в хорошому чи задовільному стані, 19,8% - в слабкому або зрідженому, а решта – загинули.

Як зазначають спеціалісти, стан посівів та характер вегетації озимих в подальшому залежатиме від погодних умов. Ті господарства, де зернові погано перезимували, будуть пересівати свої поля переважно соняшником та кукурудзою. Це пов’язано з тим, що дані культури сьогодні залишаються одними із найбільш рентабельних в Україні.

Яким буде урожай та як складеться ситуація на ринку зернових цього року, спрогнозувати складно. Однак компанія «SENDA» завжди намагатиметься забезпечувати клієнтів якісною сільськогосподарською продукцією. Ми є надійним постачальником зернових, бобових, олійних культур, а також продуктів їх переробки на внутрішній та зовнішній ринки. 

14.03.2017