ua | ru | en

Соєва макуха та шрот українського виробництва – затребувана на світовому ринку кормова продукція

Лише десять років тому соя в Україні була нішевою культурою, яка вкрай рідко зустрічалась на вітчизняних полях. Сьогодні ж вона є не лише одним із ключових сільськогосподарських продуктів для внутрішнього споживання і переробки, а ще й експортоорієнтованим товаром, реалізація якого за межі країни забезпечує аграріїв хорошими прибутками. 

Характеризуючи динаміку ринку сої в липні, фахівці відзначають його досить низьку активність. Лише окремі компанії відвантажували дану олійну культуру за кордон невеликими партіями. Зокрема в минулому місяці експортні поставки здійснювалися до Єгипту та Туреччини. 

Ціна сої по всіх базисах сьогодні в Україні залишається стабільною. Незначні коливання відбуваються лише під впливом зміни цін на світовому ринку. Одна із причин такої тенденції полягає в тому, що більшість трейдерів зараз зосереджені на закупівлі інших культур нового врожаю, тому попит на сою дещо впав. Світові аналітики стверджують, що найближчим часом вартість соєвого насіння в Україні буде поступово знижуватися. 

Експорт соєвого шроту та макухи – найвищий за всі роки незалежності України

Якщо на ринку сої спостерігається відносне затишшя починаючи із другої половини весни і до сьогодні, то експорт соєвого шроту та макухи відзначається високою активністю. Експерти повідомляють, що в травні цього року продаж даної продукції досягнув рекордного показника – 50 тис. тонн, що становить 20% від загального експорту продуктів переробки із початку 2015/2016 маркетингового року (МР).

В цілому нинішній сезон у сфері закордонних поставок соєвого шроту та макухи для України видався дуже вдалим. Вітчизняні експортери уже за перші 9 місяців 2015/2016 МР змогли реалізувати на міжнародний ринок 250 тис. тонн продукції. Цей обсяг є найбільшим за всі роки незалежності країни. 

До ключових споживачів українського соєвого шроту та макухи відносяться Грузія, Індія, а беззаперечним лідером є Білорусь, якій належить 38% експорту нашої продукції.

Українські продукти переробки сої компенсують дефіцит кормів в Білорусі 

Оскільки Республіка Білорусь - ключовий імпортер українського соєвого шроту та макухи, то динаміка попиту цієї країни на зазначену продукцію є вирішальною для нашого експорту. Аналітики стверджують, що в майбутньому маркетинговому році потреба Білорусі в українських продуктах переробки буде лише зростати. Це пояснюється тим, що природно-кліматичні умови сусідньої країни не дозволяють їй вирощувати олійні культури в достатній кількості. Виняток становить лише ріпак, який досить успішно культивується. 

На поточний рік експерти дають невтішний прогноз щодо урожаю ріпаку для Білорусі. Це означає, що кормів внутрішнього виробництва буде не достатньо для задоволення потреб потужного сектору тваринництва. Єдиним виходом із ситуації стане імпорт шроту та макухи з-за кордону. 

Україна та Білорусь є багаторічними партнерами в даному напрямку. Наші продукти переробки давно та активно використовуються для формування кормової бази білоруського тваринництва. У майбутньому маркетинговому періоді є всі підстави очікувати на збереження такої позитивної динаміки, адже в Україні прогнозується високий урожай олійних культур та, навіть, новий рекорд у зборі насіння соняшника. Отже низький рівень виробництва ріпаку Білорусь покриватиме за рахунок шроту та макухи українського виробництва.

Реалізація продуктів переробки олійних культур, у тому числі соєвого шроту та макухи, - один із напрямків діяльності компанії «SENDA». Ми поставляємо високоякісну продукцію як вітчизняним покупцям, так і споживачам із  країн близького та далекого зарубіжжя. 

02.08.2016