За останніми даними Мінагрополітики, опублікованими прес-службою відомства 1 червня, на 98% сільськогосподарських площ уже завершилися роботи з посіву ярих культур. На сьогоднішній день засіяно 7,2 млн га із прогнозованих 7,3 млн га.
Оцінивши загальну структуру угідь, можна стверджувати, що лідером серед ярих агрокультур по вирощуванню в Україні у 2016 році є соняшник. Вітчизняні аграрії засіяли його насінням 5,3 млн га земель. Це навіть більше від прогнозованих посівних площ для даної культури – 4,6 млн га.
Аграрії підраховують майбутній урожай
Враховуючи нові дані щодо фактичного вирощування соняшника, аналітики аграрного ринку поспішають відкоригувати свої прогнози, що стосуються майбутнього врожаю. Ще в квітні очікувані показники урожайності становили 20,6 ц/га, а вже зараз вони підвищилися до 20,9 ц/га. Виходячи із цього, валовий збір соняшникового насіння повинен досягнути 12,1 млн тонн. Це більше ніж на 800 тис. тонн або 8,4% перевершує минулорічний показник. Якщо восени передбачення підтвердяться, то в цьому році Україна встановить свій новий рекорд по вирощуванню головної олійної культури.
Такі багатообіцяючі прогнози фахівців ґрунтуються на сприятливих агрокліматичних умовах, які панували цієї весни. Сільськогосподарські землі отримали достатню кількість тепла та вологи, а це є запорукою хорошого старту росту олійних культур. Якщо погода і надалі сприятиме розвитку соняшника, то цього року вдасться досягнути навіть більшої його урожайності - 22 ц/га. За таких умов аграріям можна сподіватися на валовий збір насіння близько 12,7 млн тонн.
Обсяг виробництва соняшникового насіння буде уточнюватися
Експерти наголошують, що такі прогнози є орієнтовними та можуть відрізнятися від фактичних результатів сівби та валового збору соняшника. Причина полягає в тому, що фермери не завжди подають достовірну звітність, занижуючи реальні показники своїх господарств. Тому точні висновки про масштаби виробництва цієї олійної культури в Україні можна зробити лише за підсумками виготовлення соняшникової олії.
За попередньою інформацією, аналітичні агентства будуть продовжувати вносити правки до своїх прогнозів щодо майбутнього урожаю. Вони враховуватимуть дані аерокосмічних досліджень сільськогосподарських угідь, а також вплив поточних погодних умов на посіви.
Із яким результатом завершиться нинішня посівна кампанія, сьогодні передбачити складно. Однак уже зараз можна констатувати, що соняшник збереже за собою звання лідера за масштабами вирощування серед ярих культур.
Українське насіння соняшника користується великим попитом не лише на внутрішньому ринку, а й на міжнародному. Одним із його постачальників є компанія «SENDA». Ми реалізуємо високоякісне зерно, задовольняючи потреби вибагливих вітчизняних та зарубіжних покупців.