ua | ru | en

Перспективи вирощування жита в Україні

Не всім українським аграріям пощастило мати у своїх володіннях родючі чорноземи. Значна частина угідь нашої держави є далекою від ідеальної для вирощування сільськогосподарських культур. Однак, за умови правильно обраної стратегії рослинництва, навіть такі землі можуть принести фермеру високі врожаї та хороші прибутки. 

Однією із найбільш придатних культур для вирощування на малородючих ґрунтах, є жито. Останніми роками воно дещо втратило свою популярність серед вітчизняних аграріїв. Проте експерти вважають, що така тенденція є тимчасовою, адже жито має високі перспективи для успішного культивування на українських землях.

Чим жито заслуговує уваги сільгоспвиробників?

Жито володіє рядом переваг, які особливо актуальні в нинішніх агрокліматичних умовах, а саме:

1. Стійкість проти посухи та заморозків.

Кілька років поспіль посівна в Україні проходить в умовах посухи. Особливо складно це переносять угіддя в районах Полісся, де, в основному, знаходяться піщані ґрунти. Проте серед сільськогосподарських рослин є такі, на розвиток яких нестача вологи не надто впливає. До них належить озиме жито. Окрім своєї невибагливості щодо вологості земляного шару, ця рослина відзначається здатністю розвиватися на бідних та закислених ґрунтах. 

2. Велике різноманіття високоврожайних гібридів. 

Сьогодні аграрії мають змогу обрати посівний матеріал серед багатьох спеціально виведених високоврожайних гібридів жита. Вони добре адаптовані до піщаних ґрунтів із низьким вмістом вологи та за таких умов здатні давати урожай до 10 т/га. 

3. Широкі можливості застосування.

Жито, в першу чергу, є сировиною для хлібопекарської промисловості. Однак можливості його застосування не обмежуються лише цим напрямком. Окремі гібриди даної культури володіють оптимальними властивостями для відгодівлі сільськогосподарських тварин. Тому жито є поживним та відносно недорогим компонентом комбікормів у фермерстві.

Жито ціниться не лише зерном, а й зеленою масою. Воно є ідеальною культурою для заготівлі сінажу, склад та характеристика якого сприяють підвищенню продуктивності корів та якості молока.

Зростання обсягів імпорту жита - наслідок скорочення посівних площ

Минулої осені в Україні було засіяно житом 145 тис. га сільськогосподарських земель. Останні дані Мінагрополітики щодо стану озимих посівів свідчать, що на 82% угідь культура продовжує свою вегетацію у доброму та задовільному стані, а на 18% - у зрідженому та слабкому. Однак у різних регіонах ситуація відрізняється. Ті агропідприємства, які зробили ставку на посухостійкі гібриди, навесні отримали сходи хорошої структури та якості, тому очікують цього року високого врожаю жита. 

Скорочення посівних площ під даною культурою призвело до різкого зростання її імпорту на територію України. У поточному маркетинговому році кількість ввезеного з-за кордону зерна жита стала рекордною. У період із липня по квітень було імпортовано 7,58 тис. тонн жита, тоді як сумарно за усі попередні 10 сезонів Україна закупила на міжнародному ринку лише 2,4 тис. тонн.

Попри те, що в останні роки жито не входить до числа ключових сільськогосподарських культур в Україні, попит на нього залишається високим. Компанія «SENDA» здійснює оптові поставки зерна жита на території України та за кордон. Наша компанія пропонує клієнтам високоякісну продукцію та надійне довготривале партнерство. 

24.05.2016