ua | ru | en

Генеральний директор «Укроліяпрому» поінформував про досягнення та перспективи олійно-жирової галузі

Олійно-жирова галузь сьогодні є однією із найбільш активних в напрямку нарощення експорту продукції. Про це під час свого інтерв’ю заявив генеральний директор асоціації «Укроліяпром» С. Капшук. Він повідомив, що частка аграрної продукції в загальній структурі експорту в цьому році перевищила 40%. При цьому зростання зарубіжних поставок було зафіксовано лише в товарній групі олій та жирів. 

Тенденції галузі в 2016 році

Серед усього асортименту продуктів переробки олійних культур Україна найбільше експортує соняшникової олії. Із початку року обсяги її реалізації на світовому ринку зросли вдвічі у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. В перерахунку на натуральну величину приріст досяг близько 500 тис. тонн продукції. 

Позитивна динаміка спостерігається не лише в експорті продуктів переробки соняшника. За 9 місяців поточного року зросли також зарубіжні поставки соєвої олії на 5,3 тис. тонн та маргарину на 3 тис. тонн. 

Що стосується ринку соєвого шроту, то тут теж відбулися позитивні зрушення. Якщо раніше Україна імпортувала близько 200 тис. тонн даної продукції, то тепер сама задовольняє внутрішні потреби та, навіть, експортує  близько 300 тис. тонн соєвого шроту

За словами С. Капшука, сьогодні на внутрішньому ринку переробники конкурують за сировину. Внаслідок цього виникла унікальна ситуація: за кордоном ціни на соняшникову олію третій рік поспіль знижуються, а в Україні вартість соняшникового насіння залишається високою. За таких обставин виробникам вигідніше виготовляти продукцію вищого цінового сегменту, хоча на даний час на ринку все ще переважає сира нерафінована олія. 

Як повідомив генеральний директор «Укроліяпром», в сукупній річній кількості виготовленої соняшникової олії частка рафінованої становить лише 600 тис. тонн, тобто 10%. Від продажів даного виду продукції Україна отримує близько $230 млн, а загальна ємність світового ринку рафінованої олії оцінюється в $3,9 млрд. Наша держава посідає четверте місце в світі за обсягами її поставок.

Основні завдання олійно-жирової галузі на найближчі роки

На думку С. Капшука, вітчизняна олійно-жирова промисловість повинна зосередитися на розширенні сировинної бази, урізноманітненні товарного асортименту, а також на освоєнні нових ринків збуту.

Виробникам за нинішніх умов вигідно орієнтуватися на максимально глибоку переробку сої, ріпаку, льону та нарощувати експорт готової продукції шляхом збільшення питомої ваги портових відвантажень. Для цього необхідно забезпечити достатні потужності для зберігання рослинних олій та супутніх продуктів їх виробництва в портах. 

Перспективними напрямками для збільшення об’ємів збуту вітчизняної продукції є ринки Китаю та Індії. На даний час їхня вага в структурі експорту становить 30% та 14% відповідно. 

С. Капшук вбачає подальший розвиток олійно-жирової галузі в нарощуванні обсягів переробки сої та ріпаку. Крім того, на думку експерта, для української промисловості вкрай необхідно зберегти дію експортного мита на насіння олійних культур.

Експорт продуктів переробки соняшника, сої та ріпаку – один із основних напрямків діяльності компанії «SENDA». Наша продукція користується стабільним попитом серед зарубіжних споживачів, адже володіє відмінною якістю та відповідає високим стандартам світового ринку. 

08.11.2016