ua | ru | en

Сприятливі погодні умови та сучасні технології забезпечили успіх у вирощуванні кукурудзи у 2016/2017 МР

В Україні триває збір урожаю кукурудзи. Незважаючи на те, що лише деякі південні області встигли обмолотити більше половини своїх угідь, аграрії уже поспішають поділитися першими результатами збиральної кампанії.  

У різних регіонах роботи по збору зерна розпочалися з певним інтервалом. Першими до обмолоту кукурудзи приступили господарства Дніпропетровщини, де суха погода посприяла зниженню вологи в зернах до необхідного рівня. У тих областях, де опади були більш інтенсивними, зокрема на Сумщині, вегетаційний період дещо затягнувся. 

Аграрії планують зібрати близько 26,0 млн тонн кукурудзи 

Як і в попередні роки, в нинішньому сезоні кукурудза залишилася однією з головних сільськогосподарських культур українських земель. Обсяги її вирощування не скоротилися навіть за умов активного переходу аграріїв на культивування соняшника. У порівнянні з минулим роком посівні площі під кукурудзою розширилися на 9,6% і цього року становлять 4,3 млн га. Лідером по вирощуванню даної культури стала Полтавщина, де нею засіяно близько 0,5 млн га угідь.

У минулому році сукупний врожай кукурудзи в Україні становив 23,217 млн тонн. Урожайність була невисокою (в межах 5,2 т/га) через недостатню вологозабезпеченість рослин навесні та надто високі температури влітку. На відміну від попереднього, нинішній сезон видався більш сприятливим. Тому аналітики прогнозують, що в 2016/2017 році валовий збір кукурудзи досягне 25,8- 26,0 млн тонн зерна.  

За останніми даними, стан посівів на більшості території України характеризується  як хороший, масових хвороб та пошкоджень не зафіксовано. Проте такі типові шкідники як метелик, попелиця та вогнівка все ж нанесли шкоду рослинам. На окремих ділянках також було виявлено фузаріоз. Спеціалісти стверджують, що дане захворювання є наслідком надмірної економії аграріїв в процесі вирощування культури.

Успіхи вітчизняних виробників у вирощуванні кукурудзи

Українські аграрії з кожним роком удосконалюють технології вирощування кукурудзи та переймають передовий світовий досвід. Безумовно, середня урожайність в нашій країні (близько 15,9 т/га) ще далека до американської (близько 33 т/га). Однак вітчизняні сільгоспвиробники зуміли пристосуватися до різних типів ґрунтів та вибудувати ефективну систему сівозміни, поєднавши рослинництво та овочівництво. 

За інформацією експертів для вирощування кукурудзи на більшості території України застосовується метод глибокого рихлення. Прогресивні технології mini-till та no-till освоїли лише окремі господарства. Аграрії пояснюють, що кожен із методів має свої переваги, тому його вибір залежить від особливостей угідь. Наприклад, глибоке рихлення ефективне для боротьби з бур’янами, а технологія мінімального оброблення дозволяє зберегти вологу в ґрунті.

Особлива увага останнім часом приділяється вибору гібридів кукурудзи. Зміни клімату змушують українських виробників шукати найбільш пристосовані до умов вирощування культури. Тому все більш популярними стають гібриди, які добре віддають вологу та дозволяють швидше приступити до збору урожаю.

Отже, сприятливі погодні умови, застосування правильних технологій та зважений підхід аграріїв до вирощування кукурудзи дають підстави очікувати хорошого врожаю та високих досягнень в експорті вітчизняної продукції. 

Купити якісну українську кукурудзу за вигідними цінами пропонує компанія «SENDA». Ми здійснюємо поставки продукції в країни близького та далекого зарубіжжя та гарантуємо своїм клієнтам надійну співпрацю. 

24.10.2016