ua | ru | en

Як позначиться погода на озимих зернових України?

Після теплого грудня в Україну прийшли сильні січневі морози. Це може стати випробуванням для озимих культур - повідомляє начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко.

Також вона висловила стурбованість посівами на півдні країни, так як там сніговий покрив складає всього 3-17 см, а в Запорізькій і Херсонській області багато полів взагалі без снігу. Морози в нічний час можуть завдати істотної шкоди врожаю озимих культур у цих областях України.

Сприятливо склалися умови для Харківської, Донецької, Черкаської, Кіровоградської та Дніпропетровської областей - на полях достатній шар снігу.

За словами Тетяни Адаменко, наступного тижня температура підніметься і замість водохресних морозів прийде відлига з таненням снігу. Це наситить ґрунт вологою, а низька температура в нічний час загартує озимі.

Нагадаємо, що станом на 26 грудня 2014 року 82% посівів озимих зернових знаходилися в хорошому і задовільному стані - повідомляла прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Тоді експерти виявили 4% посівів, що не зійшли. Більшу частину від цього показника склали Луганська, Миколаївська та Кіровоградська області.

08.01.2015