ua | ru | en

Ячмінь – цінна культура з широкими можливостями використання

В аграрному секторі України значну частку займає вирощування ячменю. Він має важливе продовольче та технічне значення. Відомі також його корисні властивості як зернофуражної культури. Широка сфера використання та переваги даного зерна зумовлюють високий попит на нього в усьому світі. Україна вже багато років поспіль залишається одним із лідерів серед експортерів ячменю.

Цінність ячменю та шляхи його використання

У багатьох країнах світу вирощують різні види ячменю. В Україні переважає культивування його ярих сортів. Ячмінне зерно володіє багатим складом та поживною цінністю. Це робить його ідеальним кормом для тварин, так як 1 кг зерна дорівнює 1,2 кормової одиниці. У ньому знаходиться 12% білка, 77% вуглеводів, 2% жиру, 3% золи. Білок ячменю характеризуються високим вмістом лізину і триптофану. Ячмінні висівки та дерть, які використовують в якості компонентів раціону сільськогосподарських тварин, сприяють збільшенню їх ваги, зміцненню імунітету та стійкості проти несприятливих умов.

Крім зернофуражних цілей, ячмінь вирощують для заготівлі сіна та соломи, оскільки 1 ц ячмінної соломи дорівнює 36 к. од.

Продукти переробки ячменю широко використовуються у продовольчому секторі. Із зерна виготовляють перлову та ячмінну крупи. Вони дуже поживні та корисні для здоров’я. Крупа містить 9-11 % білка та 82-85 % крохмалю. У хлібопекарській промисловості використовують ячмінне борошно в якості додаткової сировини. 

Спеціальні сорти дворядного ячменю застосовують у виробництві пива. Побічні продукти пивоваріння, такі як барда та пивна дробина з високим вмістом ячменю, - корисний корм для відгодівлі тварин.

Не менш важливий напрямок використання даного зерна - виробництво солодового екстракту. Він є необхідним компонентом у кондитерській, хлібопекарній, спиртовій та фармацевтичній промисловості. Інколи продукти переробки ячменю застосовують у виготовленні замінників кави та інших споживчих товарів.

Тенденція вирощування та динаміка ринку ячменю в Україні

В Україні ячмінь входить до трійки лідерів зернових культур за обсягами вирощування. Він поступається лише пшениці та кукурудзі. У 2015 році ячменю було зібрано на площі 2,8 млн. га у кількості 8,5 млн. тонн зерна. Під озимий ячмінь засіяно 879 тис. га.

У структурі ринку відбувається перерозподіл у бік зростання внутрішнього споживання даного зерна. Змінилася також географія його експорту. Ключовим імпортером вітчизняного ячменю залишається Саудівська Аравія (близько 45%). Віднедавна до неї приєднався Китай, на який припадає частка експорту у розмірі 30%. Мають намір купити ячмінь в Україні і інші країни Азії.

Майбутнє українського ячменю

Оцінивши нинішню економічну ситуацію, стан внутрішнього та зовнішнього ринків ячменю, можна дати позитивний прогноз щодо обсягів його вирощування. Така цінна фуражна культура завжди буде затребуваною у фермерському господарстві. Сьогодні проводиться активна робота стосовно розширення зовнішніх ринків збуту. Це дозволить українським аграріям отримувати стабільні прибутки та розвивати галузь.

Купити ячмінь високої якості можна в компанії "SENDA". Ми реалізуємо продукцію за вигідними цінами в Україні та за кордоном.

07.12.2015