ua | ru | en

Вирощування нуту як шлях виходу аграріїв із кризи

Родина бобових налічує велику кількість рослин, однією з яких є нут. Серед інших її назв – турецький горох, баранячий горох та нахат. Плоди даної культури являють собою боби коричнево-зеленого кольору з рельєфною поверхнею. Нут характеризується широкими можливостями використання. Він володіє значно вищою поживною цінністю, ніж соя, горох чи квасоля. Крім того, культура відрізняється відмінними гастрономічними властивостями. Ця бобова рослина з давніх часів застосовується в продовольчих та кормових цілях.

Попит та пропозиція на нут в Україні

В Україні нут не належить до числа широко поширених сільськогосподарських культур, проте все більше аграріїв сьогодні роблять ставку на його вирощування. В багатьох країнах, зокрема на Близькому Сході, ця рослина вважається традиційною, тому є сенс культивувати її з метою експорту.

Аналітики аграрного ринку відмічають стабільне зростання зацікавленості до вітчизняного нуту в світі. Віднедавна його почали імпортувати Чехія, Голландія та Німеччина, а основними споживачами українських бобів є Туреччина, Єгипет та ОАЕ.

У 2014-2015 маркетинговому році спостерігалася низька пропозиція на ринку нуту, хоча попередній період Україна закрила з досить великими перехідними залишками. Тенденція останніх п’яти років свідчить, що в кінці сезону ціни на нут зростають практично вдвічі. Це дозволило б українським експортерам отримати хороші прибутки. Однак, такого не сталося. Вітчизняний нут, купити який були готові світові імпортери, був повністю реалізований ще задовго до кінця сезону.

Український нут – експортоорієнтована культура

Експерти аграрного сектору стверджують, що пережити нинішній кризовий стан сільгоспвиробникам допоможе підвищення ефективності праці, впровадження нових технологій та освоєння нішевих культур. Така зернова продукція завжди оцінювалася вище, ніж традиційна, тому гарантує отримання хороших прибутків. До числа нішевих сільськогосподарських рослин саме і належить нут.

Зарубіжних партнерів цікавить переважно крупний та високоякісний нут. Купити його на ринку можливо за досить високими цінами. Україна має всі необхідні ресурси для вирощування даної культури, проте гостро стоїть проблема нестачі запасів насіннєвого фонду.

Вітчизняні експортери турецького гороху своїм головним конкурентом вважають Росію. На їх думку, Україна має всі шанси найближчим часом вибороти лідерство у цьому сегменті ринку. Наша держава пропонує набагато якісніший нут, купити який бажає з кожним роком все більша кількість зарубіжних споживачів.

Одним із напрямків діяльності ТОВ «SENDA» є реалізація високоякісного нуту. Компанія пропонує замовникам вигідні ціни та умови, а також надійне партнерство. Поставки продукції здійснюються у країни близького та далекого зарубіжжя.

12.01.2016