ua | ru | en

В Україні спостерігається справжній «соєвий бум»

Характеризуючи цьогорічну посівну кампанію, більшість експертів аграрного ринку не оминають увагою сою, підкреслюючи її важливе місце в структурі вітчизняних угідь. Вирощування даної бобової культури, її прибутковість та перспективи на майбутнє останнім часом активно обговорюють провідні фахівці галузі. У червні відбулося кілька міжнародних заходів, зокрема ІІ Американо-український аграрний конгрес та конференція «Маржинальність української сої: переробка та експорт?!». Підсумовуючи результати заходів, можна стверджувати: українська соя дедалі активніше завойовує прихильність вітчизняних сільгоспвиробників.  

Площі соєвих угідь в Україні б’ють рекорди

На ІІ Американо-українському аграрному конгресі, що нещодавно завершився в Вашингтоні, керівник інформаційного агентства «АПК-Інформ» І. Озип зазначила, що в Україні сьогодні спостерігається справжній «соєвий бум».

Експерт повідомила, що в нинішньому сезоні посівні площі під даною культурою збільшилися до рекордних 2,2 млн га. У зв’язку із цим валовий збір урожаю очікується на рівні 3,8 млн тонн. І. Озип також висловила переконання, що цьогорічні рекорди протримаються недовго, адже уже в наступному сезоні соєю планується засіяти 2,25 млн га, що дозволить зібрати 4,2 млн тонн соєвих бобів.    

Відомо, що в Україні дана культура є експортоорієнтованою. Аналітики прогнозують, що в цьому році продаж сої за кордон становитиме близько 2,2 млн тонн із загального врожаю у 3,8 млн тонн. 

Під час своєї доповіді І. Озип зазначила, що головним споживачем вітчизняного продукту є Туреччина. Протягом перших 9 місяців поточного маркетингового періоду імпортери цієї країни встигли купити сою в Україні в кількості 737 тис. тонн, що становить 38% від нашого загального експорту за вказаний проміжок часу. 

Українська соя завойовує ринок Китаю

Перспективи сої на світовому ринку експерти аграрної галузі обговорили на міжнародній конференції «Маржинальність української сої: переробка та експорт?!», яка проходила 16-17 червня в Києві. Засновник компанії «Укр-Китай Коммуникейшин» В. Лисенко у своїй доповіді заявив, що Україна володіє всіма передумовами для нарощення поставок соєвих бобів до Китаю. 

Як відомо, в нашій країні діє заборона на виробництво ГМО-сої. Це робить вітчизняну продукцію привабливою для світових імпортерів, зокрема для Китаю. Крім того, в Піднебесній дана культура не підпадає під державні квоти. Отже, якщо китайських закупівельників влаштовуватиме якість нашого товару, то перед українськими аграріями відкриється новий потужний напрямок для збуту – ринок КНР. 

В. Лисенко повідомив, що у поточному році імпорт сої до Китаю значно зросте. З одного боку, попит на дану культуру залишається стабільно високим, а з іншого – падає її внутрішнє виробництво в країні через низькі субсидії. Серед переваг української сої, що дозволять їй укріпитися на  китайському ринку, експерти називають екологічну безпечність, високу якість, а також помірну ціну. 

Компанія «SENDA» є надійним постачальником сільськогосподарської продукції на території України та за кордон. Купити сою оптом у нас мають змогу як вітчизняні, так і зарубіжні партнери.  

08.07.2016