Міністерство аграрної політики та продовольства відзвітувало, що станом на 5 серпня 2016 року в Україні зібрано врожай ранніх культур із 9,0 млн га земель, що становить 84% від загальної площі сільськогосподарських угідь. Аграріям вдалося намолотити 35 млн тонн зерна хлібних, олійних та бобових культур. Середня урожайність досягає 38,8 ц/га.
Лідером по збору зерна стала Одещина, де уже намолочено 3,7 млн тонн збіжжя. Найвищого показника урожайності – понад 50 ц/га – змогли досягнути Вінницька, Хмельницька та Черкаська області.
Збір гороху завершено на 98% угідь
Ще на старті посівної кампанії експерти передбачали стрімке зростання обсягів виробництва однієї із основних бобових культур - гороху. Хоча посівна кампанія ще не завершилася, проте вже зараз можна стверджувати про правдивість прогнозів. На початок серпня в Україні зібрано 739 тис. тонн гороху із площі 233 тис. га. Урожайність культури досягла 31,7 ц/га. Необробленими залишаються всього 2% угідь під горохом.
За прогнозами експертів Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), в Україні цього року вдасться зібрати близько 752 тис. тонн гороху. Варто зазначити, що в минулому році сукупний урожай становив лише 379 тис. тонн, а урожайність – 22,8 ц/га. Тобто результат нинішньої збиральної кампанії може в два рази перевершити аналогічний показник минулого року.
Фактори, що зумовили зростання урожаю гороху в 2016 році
Останнім часом горох в Україні не користувався популярністю серед вітчизняних сільгоспвиробників. Його вирощуванням займалася невелика частка агропідприємств. Однак цього року ситуація різко змінилася. Аналітики називають кілька основних факторів, які призвели до нарощування виробництва даної культури в Україні.
Зробити ставку на горох у цьому сезоні аграріїв підштовхнув високий попит на нього як на внутрішньому, так і на світовому ринку. У зв’язку зі зростанням цін на дану продукцію, рентабельність її виробництва зросла.
Загальна структура посівних площ демонструє, що під горох було відведено на 42% більше сільськогосподарських земель, ніж у минулому сезоні. Це стало можливим через недосів озимих культур для урожаю 2016 року.
Аграрії стверджують, що вирощування гороху в Україні – це значний ризик. Можна констатувати, що цього року він виправдав себе. Сприятливі погодні умови дозволили раніше розпочати посівну кампанію, а також забезпечили рекордне зростання урожайності до 31,7 ц/га. Для порівняння, урожайність у 2015 році становила лише 22,8 ц/га.
Оскільки збиральна кампанія на більшості сільськогосподарських угідь уже завершилася, то можна зробити висновок: цьогорічний результат по виробництву гороху є рекордним за останні 15 років.
Компанія «SENDA» пропонує широкий асортимент зернової продукції нового врожаю. Купити горох високої якості у нас мають змогу як українські, так і зарубіжні споживачі. Ми гарантуємо своїм партнерам надійність та взаємовигідні умови співпраці.