ua | ru | en

Українську продукцію АПК імпортують 190 країн світу

Україна поставляє власну сільськогосподарську продукцію до більш ніж 190 країн світу, що забезпечило їй передові позиції на зовнішньому ринку. Найвищих показників експорту нашій державі вдалося досягнути в секторі олійних та зернових культур. Про це проінформувала прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України, цитуючи заступника міністра О. Ковальову.

За словами О. Ковальової, Україна є надійним гарантом продовольчої безпеки в світі. Крім того, доходи від експорту наших товарів формують значний економічний потенціал держави.

Динаміка експорту вітчизняної сільськогосподарської продукції

За даними Мінагропроду, Україні належить четверте місце у світі за обсягами поставок кукурудзи, третє – за експортом пшениці та одинадцяте – за поставками борошна. Також прес-служба профільного відомства спрогнозувала, що за підсумками 2016-2017 маркетингового року (з червня 2016 по липень 2017 року) частка вітчизняної продукції на світовому ринку зернових може досягти 12%.

Статистика минулого сезону свідчить про позитивну динаміку експорту. У 2016 році обсяг реалізації продукції АПК за кордон виріс на 4,5% у порівнянні з 2015 роком. У грошовому еквіваленті дохід від продажу становив 15,5 млрд дол. Найбільша частка експорту традиційно належала зерновим культурам, рослинним оліям, насінню олійних культур, а також сої та цукру. Ринок збуту для України розподілився таким чином: найбільше продукції закупили країни Азії – 45,9% (на 7 млрд дол), ЄС – 27,5% (на 4,2 млрд дол.) та США – 0,9% (на 45 млн дол.).

У поточному маркетинговому році аграрії налаштовані встановити новий рекорд з експорту зернових. У їхніх планах реалізувати за кордон 41,6 млн тонн збіжжя. Варто додати, що найбільший обсяг експорту зернових було досягнуто в минулому році – 39,4 млн тонн.

Попередні результати 2016/2017 маркетингового року в сфері експорту зернових

За інформацією прес-служби Мінагропроду, станом на 5 квітня Україна реалізувала на зовнішньому ринку 34,13 млн тонн зернових. Це на 2,86 млн тонн більше, ніж за минулий червень-квітень.

У поточному сезоні експортовано більші обсяги зернових, ніж за аналогічний період 2015/2016 маркетингового року: 14,69 млн тонн пшениці (на 1,58 млн тонн більше), 89 млн тонн ячменю (на 0,83 млн тонн більше), 14,34 млн тонн кукурудзи (на 0,43 млн тонн більше). Натомість знизився експорт жита – якщо станом на 5 квітня минулого року він становив 9 тис. тонн, то в нинішньому сезоні досягнув лише 4,3 тис. тонн.

Також Мінагрополітики повідомило, що в період з 1 квітня по 5 квітня Україна відправила за кордон 0,27 млн тонн зерна.

Оптові поставки широкого асортименту сільськогосподарської продукції здійснює компанія «SENDA». Наші товари володіють високою якістю, тому багато років користуються попитом на внутрішньому та зовнішньому ринках. Пропонуємо надійне партнерство українським та зарубіжним споживачам.

06.04.2017