ua | ru | en

Україна увійшла до п’ятірки світових експортерів гороху

Аграрна галузь – одна із небагатьох в АПК, яка в останні роки демонструє позитивну динаміку розвитку. У минулому році було досягнуто рекордних результатів у вирощуванні зернових, олійних та бобових культур. Однак до важливих досягнень варто також додати збільшення обсягів виробництва нішевих культур. Поступово вони входять до рейтингу головних експортних товарів, витісняючи з нього традиційні пшеницю та кукурудзу. Однією з таких перспективних рослин є горох, масштаби вирощування якого в Україні активно зростають.

Горох – гідна альтернатива традиційним культурам

Експерти асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» повідомляють, що вітчизняні аграрії у 2016 році експортували 358 тис. тонн гороху. Цей показник в 1,9 разів перевищує результат попереднього року. Таким чином, Україна увійшла до п’ятірки лідерів по експорту даної культури в світі, поступившись лише Канаді, Росії та США. 

До основних покупців вітчизняного гороху належать Індія, Пакистан та Туреччина. У минулому році до Індії було ввезено 145 тис. тонн українського гороху, до Пакистану – 56,8 тис. тонн, а до Туреччини – 287 тис. тонн. 

За словами фахівців, зростання показників експорту зумовлене збільшенням обсягів виробництва гороху в Україні. Якщо у 2015 році валовий збір даної культури становив 377,7 тис. тонн, то у 2016 році він досяг 745 тис. тонн. Вирішальну роль у цьому  відіграло збільшення урожайності на 41%, а також активний попит на культуру на світовому ринку. 

Фахівці зазначають, що потенціал гороху на вітчизняних землях ще не повністю розкритий, тому його вирощування в Україні має великі перспективи. Рентабельність культури може становити від 56% до 111%, що дозволяє їй бути повноцінною альтернативою традиційним для України зерновим.

Рекордні показники експорту аграрної продукції за минулий рік 

Як свідчать дані Держстату, у 2016 році було досягнуто рекордної урожайності пшениці (42,1 ц/га), жита (27,3 ц/га), кукурудзи (66 ц/га) та гороху (31,3 ц/га). Загальний обсяг експорту агропродукції вітчизняного виробництва виріс на 4,5% і в минулому році досягнув 15,5 млрд дол. В сукупному річному обсязі закордонних поставок його частка становить 42,5%.

Серед української аграрної продукції найбільшим попитом на світовому ринку користуються  традиційні зернові, рослинні олії, насіння олійних культур, соя та цукор.

Структура експорту в регіональному розрізі в минулому році розподілилася наступним чином:

  • Азія - 45,9%;
  • країни Європейського Союзу  - 27,5%;
  • Африка - 15,7%;
  • країни СНД – 7,7%;
  • США – 0,9%.

Компанія «SENDA» є одним із постачальників української продукції на світовий ринок. Наш асортимент включає широкий вибір зернових, бобових, олійних культур та продуктів їх переробки. Ми пропонуємо зарубіжним споживачам якісну продукцію за вигідними цінами.

02.03.2017