ua | ru | en

Україна очікує зростання виробництва цукру на 27,6%

Як повідомляє Державна служба статистики, за останні шість років споживання цукру в Україні скоротилося на 12,2%. Якщо в 2010 році воно становило 1,7 млн тонн, то в 2016 знизилося до 1,5 млн тонн. Середній річний обсяг споживання цього солодкого продукту на кожного українця на даний час дорівнює близько 37 кг. Слід зазначити, що в цю кількість входить цукор, який людина вживає і як готовий продукт, і як компонент харчових виробів. 

Зниження рівня споживання цукру спостерігається не лише серед населення, а й у промисловості. Агентство УкрАгроКонсалт підрахувало, що в минулому році вітчизняне виробництво використало його на 25% менше, ніж 5 років тому. Таке скорочення зумовлене негативною динамікою у харчовій промисловості. Проте щодо найближчого майбутнього для даного сектору економіки експерти дають більш оптимістичні прогнози: на сьогоднішній день намітилися сприятливі умови для нарощування виробництва та експорту харчової продукції, зокрема кондитерських виробів. 

Посуха – причина низької врожайності цукрового буряка у світі

Представники галузі звітують, що рентабельність виробництва цукру в Україні на сьогоднішній день знаходиться на низькому рівні. Зростання вартості палива, подорожчання валюти та зниження купівельної спроможності населення в 2013-2015 роках спричинили те, що собівартість вирощування цукрового буряка стала вищою за внутрішні ціни на цукор. 

На зовнішньому ринку в минулому році спостерігалося зниження вартості цукру через його перевиробництво. Однак в нинішньому сезоні велика кількість країн-лідерів по вирощуванню цукрового буряка та тростини, зокрема Бразилія, Індія та Таїланд, потерпали від посухи, тому вони не очікують високих врожаїв. ПАР прогнозує цього року найменший за останнє двадцятиліття урожай цукрового буряка. Також невисокі прогнози щодо успіхів збиральної кампанії і в країнах ЄС. 

Отже, ціни на цукор на світовому ринку поступово зростають, хоча цей процес може бути не тривалим, враховуючи розширення посівних площ під цукровим буряком. 

Тенденції української цукрової галузі в 2016/2017 маркетинговому році 

За даними Мінагрополітики у 2016 році в Україні було засіяно цукровим буряком 283,4 тис. га, що на 46 тис. га більше, ніж в попередньому сезоні. Лідерами у вирощуванні солодкого коренеплоду традиційно стали Вінниччина, Полтавщина та Хмельниччина. Експерти зазначають, що вміст вологи в українських ґрунтах був достатнім для формування хорошого врожаю, тому в цьому році Україна очікує позитивних результатів збиральної кампанії. 

З огляду на розширення посівних площ та сприятливі умови для розвитку культури, виробництво цукру в 2016/2017 маркетинговому році очікується на рівні 1,825 млн тонн. Це значення на 27,6% перевищує аналогічний показник минулого періоду. 

Враховуючи перехідні залишки цукру в кількості 0,213 млн тонн, у 2016/2017 році його пропозиція в Україні становитиме 2,040 млн тонн. Варто додати, що потреба цукру для внутрішнього споживання прогнозується близько 1,65 млн тонн.

Український експорт даного солодкого продукту в минулому маркетинговому році становив 0,132 млн тонн, а імпорт – 0,047 млн тонн (переважно з Бразилії та Нідерландів). Основними зарубіжними покупцями українського цукру стали Казахстан, Румунія та Греція.

Станом на 16 вересня вітчизняні цукрові підприємства виготовили 119,4 тис. тонн продукції. Роботу по переробці цукрового буряка на даний час розпочали 26 заводів.

Для зарубіжних споживачів, які бажають купити цукор високої якості за помірними цінами, компанія «SENDA» пропонує взаємовигідну співпрацю. Ми володіємо значним досвідом у сфері експорту широкого асортименту продукції, тому гарантуємо клієнтам надійне та тривале партнерство. 

22.09.2016