Про успішність цьогорічної посівної кампанії днями розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Т. Кутовий. Коментуючи завершення осінніх польових робіт, він зазначив, що вітчизняним аграріям вдалося встановити новий рекорд по збору насіння соняшника – 12,9 млн. тонн. Цей показник на 1,7 млн тонн перевищує минулорічний.
Зважаючи на такий високий результат, фахівці Мінагропроду підрахували, що Україна зможе в поточному сезоні виготовити близько 5,5 млн тонн соняшникової олії та забезпечити її експорт на рівні 5,0 млн тонн.
Білорусь обмежує імпорт українських кормів
Обсяги виробництва соняшникової олії в Україні поступово зростають, а разом із ними збільшується виготовлення вторинних продуктів, зокрема, соняшникового шроту. Раніше вітчизняні виробники експортували цей цінний корм для тварин переважно до країн близького зарубіжжя. Донедавна друге місце у рейтингу імпортерів українського соняшникового шроту посідала Білорусь. Проте у зв’язку зі спалахами АЧС, які останнім часом почастішали в Україні, Білорусь ввела обмеження на ввезення деяких видів сільськогосподарської продукції. Зокрема, із 30 листопада на її територію тимчасово заборонено поставляти корми із Рівненської та Черкаської областей. Така нестабільна ситуація на одному із ключових ринків збуту соняшникового шроту є негативною для українських виробників, тому вони змушені шукати нові напрямки для експорту своїх товарів.
Слід відмітити, що за останні роки Україна значно наростила обсяги виробництва соняшникового шроту. В 2015/2016 МР було виготовлено 4,67 млн тонн продукту, з яких експортовано 3,82 млн тонн. Для порівняння, у 2015/2016 МР із вироблених 4,3 млн тонн шроту за кордон поставлено лише 3,25 млн тонн.
80% соняшникового шроту в Індії – українського виробництва
Відомо, що Індія є головним споживачем української соняшникової олії. В минулому сезоні вона закупила 1,4 млн тонн продукту, що становить 31,6% від загального експорту вітчизняної олії. Проте віднедавна Індію почали розглядати ще й в якості потужного імпортера українського соняшникового шроту. За словами фахівців, така ситуація є досить нетиповою, адже експорт даного продукту раніше був націлений переважно на країни СНД та ЄС.
Тенденція збільшення обсягів поставок шроту в Індію чітко почала прослідковуватися лише в минулому сезоні, коли Україна реалізувала в цьому напрямку 146 тис. тонн продукту. Варто зазначити, що ще п’ять років тому наш соняшниковий шрот взагалі не поставлявся в Індію. А тепер, за даними експертів, його частка в загальній структурі індійського імпорту в 2015/2016 МР перевищила 80%.
Завдяки високій кормовій цінності та значному вмісту білків, соняшниковий шрот користується великим попитом у вітчизняному та зарубіжному тваринництві. Оптові поставки даного виду сільськогосподарської продукції здійснює компанія «SENDA». Ми гарантуємо високу якість соняшникового шроту та вигідні умови співпраці.