ua | ru | en

Соя втрачає прихильність українських аграріїв

Як свідчать дані статистики останніх років, обсяги вирощування сої в Україні починають поступово скорочуватися. Під урожай 2016 року на території нашої держави цією бобовою культурою було засіяно трохи більше 1,694 млн га землі, що на 15,4% менше за аналогічний показник минулого року. Якщо розглядати загальну структуру угідь в Україні, то частка сої в ній знизилася до 9,1%, тоді як у минулому році становила 10,7%. 

Вітчизняні аграрії переконані, що не зважаючи на скорочення посівних площ під соєю, цього року її урожай не поступатиметься минулорічному. 2015 рік видався несприятливим для вирощування даної культури. Тривала посуха спричинила зниження середньої урожайності по країні до 1,86 т/га. У зв’язку із цим у минулому році аграрії навіть побоювалися, що вигідніше сою залишити на полі в якості сидерата, ніж виводити комбайни для збору урожаю. Враховуючи минулорічний досвід, у цьому сезоні багато сільгоспвиробників для вирощування обрали посухостійкі та високоурожайні гібриди, тому у нинішньому році очікують на урожайність 2,5-3 т/га.  

Світові прогнози щодо виробництва сої

Нещодавно Міністерство сільського господарства США (USDA) оприлюднило свій прогноз щодо світового виробництва сої на 2016/2017 маркетинговий рік. За його даними  сукупний обсяг урожаю у світі становитиме близько 330,4 млн тонн, тобто на 17,74 млн тонн більше, ніж в нинішньому році. Така позитивна динаміка зумовлена зростанням урожайності, не зважаючи на те, що більшість країн Європи скорочують посівні площі під соєю. 

Міжнародна рада по зерну (IGC) також дала власний прогноз щодо масштабів виробництва сої на 2016/2017 маркетинговий рік. За її інформацією сукупний урожай бобової культури становитиме 325,4 млн тонн, тобто на 9,7 млн тонн більше, ніж в нинішньому сезоні.

Щодо перспектив українських аграріїв у вирощуванні сої, то USDA оцінює майбутній урожай в нашій країні у 4 млн тонн. Хоча у попередньому прогнозі, який був оприлюднений у серпні, цей показник становив 4,3 млн тонн.

Соя – рентабельна культура при  застосуванні правильної агротехнології

На сьогоднішній день серед українських аграріїв залишається все менше прихильників твердження, що виробництво сої – вигідний напрямок господарювання. Багато із них роблять ставку на кукурудзу як на більш рентабельну культуру. Також перспективною сільськогосподарською рослиною в Україні вважається горох, адже його урожай можна продати за досить високою ціною.

Кілька сезонів поспіль сільгоспвиробники активно освоюють технологію культивування гороху у своїх господарствах. Досвідчені експерти стверджують, що така тенденція дуже нагадує ріст популярності сої у свій час. Був період, коли аграрії кинулися вирощувати відносно нову для України культуру – сою. Ті сільгоспвиробники, які не отримали бажаного результату, сьогодні поступово відмовляються від неї. Продовжують вирощувати дану бобову рослину лише ті господарства, яким вдалося підібрати оптимальну технологію та досягнути високої урожайності.

Вирощування сої в умовах українського клімату – це досить складний процес, результат якого важко передбачити. Тому, з метою уникнення можливих ризиків, вітчизняні аграрії віддають перевагу іншим сільськогосподарським рослинам. Це і є головною причиною скорочення соєвих угідь в Україні. 

Компанія «SENDA» пропонує зарубіжним покупцям зерно сої високої якості. Наша продукція відповідає всім сучасним стандартам, не містить ГМО, тому може служити відмінною сировиною для різних сфер застосування. 

10.10.2016