ua | ru | en

Ранні зернові культури зібрані – час висівати озимі

Україна завершила роботи по збору урожаю ранніх зернових культур. Про це 17 серпня повідомив заступник директора Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Л. Сухомлин. Під час круглого столу в інформагентстві «УНІАН» він повідомив, що в Україні у 2016 році очікується валовий збір зерна в межах 63 млн тонн. Цей показник на 5% перевищує минулорічний результат та лише на 1% менший за рекордний урожай 2014 року – 63,8 млн тонн. 

За даними прес-служби Мінагропроду станом на 17 серпня в Україні намолочено 38 млн тонн ранніх зернових з 9,6 млн га. Середня урожайність по Україні становить 39,2 ц/га. Найбільший вал збіжжя намолочено в Одеській області – 3,8 млн тонн, а максимальна урожайність зафіксована на Вінниччині – 55,4 ц/га.

Остаточні дані щодо загального річного валу основних сільськогосподарських культур стануть відомі лише після збору кукурудзи. Експерти Мінагропроду очікують, що пізніх зернових буде зібрано близько 26 млн тонн. 

Аграрії планують розширити площі для вирощування озимини

На тих сільськогосподарських угіддях, де збиральна кампанія уже завершилася, розпочинається посів озимих культур. Як повідомив Л. Сухомлин, під урожай 2017 року вітчизняні аграрії планують засіяти озиминою 7,3 млн га, що на 4% більше, ніж минулого сезону. 

Для порівняння, восени 2015 року для вирощування озимих зернових було відведено лише 7 млн га, хоча перед початком посівних робіт планувалося засіяти аж 7,4 млн га. Недосів відбувся через несприятливі погодні умови. Наприкінці літа та на початку осені минулого року висока температура та недостатня зволоженість ґрунту змусили фермерів скоротити площі. Проблемна посівна призвела до збитків у розмірі 11 млрд грн, тоді як загальна вартість всіх осінніх польових робіт становила 80 млрд грн.  

Перспективи для експорту зерна урожаю-2016

Під час круглого столу Л. Сухомлин зазначив, що вітчизняний аграрний сектор уже чотири роки поспіль збирає більше 60 млн тонн зерна, і це не є граничною межею. Українська агропродукція користується великим попитом на світовому ринку, а наша держава займає третє місце за обсягами поставок зерна за кордон, поступаючись лише США та ЄС. Якщо ж враховувати обсяги експорту окремо по кожній із країн-учасників Євросоюзу, а не їхній загальний показник, то за таких умов Україну випереджає лише США.

Для задоволення внутрішньої потреби Україні необхідно близько 23,5 млн тонн зерна. Якщо вирахувати цей обсяг із прогнозованого урожаю на 2016 рік, то експортний потенціал становитиме біля 38,7 млн тонн. Очікується, що на світовий ринок у новому сезоні буде реалізовано 14,1 млн тонн пшениці, 5,1 млн тонн ячменю та 18,6 млн тонн кукурудзи. 

Таким чином, цьогорічний обсяг урожаю дозволить повною мірою задовольнити потреби держави в зерновій продукції, а також гарантувати їй продовольчу безпеку. Крім того, Україна збереже за собою статус одного з ключових аграрних експортерів у світі.

Компанія «SENDA» здійснює поставки різних видів високоякісного зерна на внутрішній та світовий ринки. Ми гарантуємо партнерам надійність та виконання всіх зобов’язань в обумовлені терміни.

22.08.2016