ua | ru | en

Перспективи вирощування бобових культур в Україні

17 листопада у Києві відбулася Перша міжнародна конференція «Бобові культури. Ставка на максимальну ефективність». Захід було організовано за підтримки Мінагропроду, Європейського Банку Реконструкції та Розвитку та Міжнародної асоціації торгівлі зерном та кормами (GAFTA). 

У конференції взяли участь сільгоспвиробники, торгові компанії, науковці, чиновники, представники міжнародних організацій ФАО ООН та Всесвітньої конфедерації бобових (GPC), а також провідні українські та зарубіжні селекційні інститути. Метою проведення заходу став пошук пріоритетів у вирощуванні бобових культур в Україні.

Учасники конференції обговорили такі головні теми: 

  • попит та потенціал бобових культур українського виробництва на світовому ринку;
  • стратегії розвитку галузі від дрібних до великих фермерських господарств;
  • значення бобових культур у диверсифікації асортименту продукції рослинництва;
  • особливості технології їх вирощування та збуту, індивідуальність логістики;
  • роль бобових культур у формуванні здоров’я нації.

«Наше завдання – збільшити долю бобових культур у структурі агровиробництва» - Т. Кутовий

Відкрив Першу міжнародну конференцію «Бобові культури. Ставка на максимальну ефективність» Міністр аграрної політики та продовольства України Т. Кутовий. Під час свого привітального виступу очільник відомства наголосив, що вирощування сої, гороху та люпину сьогодні вигідне для малих та середніх сільгоспвиробників. Тому в даний час необхідно зосередитися на збільшенні їх частки в структурі аграрного виробництва. На думку Міністра, культивування бобових принесе вигоду тим, хто має намір диверсифікувати своє виробництво, а також покращити якість грунтів.

Т. Кутовий зауважив, що перспектива виробництва даного виду сільськогосподарських культур полягає у можливості створювати продукцію з доданою вартістю. Сьогодні Україна знаходиться в числі лідерів по поставкам бобових, але продовжує активну роботу в напрямку нарощування експортного потенціалу. Враховуючи загальну світову потребу в протеїнах, наша держава може досягнути високих результатів навіть з обмеженими фінансовими можливостями.  

Україна використовує лише 10% свого потенціалу з експорту бобових культур

Одним із ключових імпортерів українських зернобобових є Індія, проте в цьому секторі міжнародної торгівлі Україна має усі передумови для подальшого розвитку. Т. Кутовий повідомив, що наша держава використовує лише 10% свого потенціалу  з експорту бобових культур. 

Підсумовуючи свій виступ, очільник Мінагропроду сказав, що дана міжнародна конференція надасть новий поштовх для розвитку галузі. Вона дозволить вітчизняним виробникам визначити перспективи вирощування зернобобових, тенденції попиту на внутрішньому та зовнішньому ринках, а також обговорити сучасні агротехнології та підходи у господарюванні. 

Оптові поставки бобових культур – один із найбільш активних напрямків діяльності компанії «SENDA». Наша фірма реалізує сою, горох та люпин на території України, а також за її межами. Завдяки своїй високій якості, наша продукція впевнено завойовує прихильність вітчизняних та зарубіжних споживачів. 

21.11.2016