ua | ru | en

Особливості посівної кампанії 2016 року

пшеницаРоботи з посіву ярих культур в Україні наближаються до завершення, тому експерти аграрної галузі уже роблять попередній аналіз структури та динаміки вітчизняного рослинництва у 2016 році.

Аналітики стверджують, що весняна посівна кампанія нинішнього сезону суттєво відрізняється від попередніх. Причин цьому є досить багато. З одного боку така тенденція зумовлена використанням новітніх засобів та перехід на більш прогресивні технології. Однак для багатьох сільгосппідприємств зміна технології та організації господарства – це вимушений крок, спричинений багатьма проблемами сучасного АПК.

Погода вносить свої корективи

Підсумовуючи динаміку останніх років, можна сміливо констатувати, що український клімат поступову змінюється в бік континентального. Це в свою чергу вимагає від аграріїв перегляду стратегії їхньої діяльності.  

Особливість такого фактора, як погода, полягає в тому, що ним неможливо керувати та досить важко спрогнозувати. Однак для урожайності сільськогосподарських культур кліматичні умови мають вирішальне значення. Яскравим підтвердженням тому є неврожай кукурудзи у минулому році та сьогоднішній далеко не найкращий стан озимих культур. В обох випадках головним несприятливим чинником, що призвів до таких наслідків, була посуха.

Аграрії стверджують, що запорукою хорошого врожаю є якісний та правильно підібраний посівний матеріал. Не зважаючи на те, що якісне насіння коштує сьогодні досить дорого, більшість фермерів цієї весни не пошкодували фінансових ресурсів на його придбання. Найбільш популярними гібридами в нинішньому сезоні стали посухостійкі сорти ярої пшениці, кукурудзу та жита з високою врожайністю.   

Жодної економії на технології вирощування сільгоспкультур

Експерти аграрного ринку застерігають, що за нинішніх обставин українським аграріям ні в якому разі не варто економити кошти на технологічні затрати власних господарств. Фермери згідні з таким твердженням, адже переконані, що посівний матеріал, добрива та засоби захисту рослин низької якості можуть звести нанівець усі зусилля по вирощуванню сільгоспкультур. Більшість великих українських агропідприємств у цьому році заздалегідь закупили якісні агрохімікати - як українські, так і імпортні.

Серед вітчизняних агрохолдингів останнім часом спостерігається активне освоєння інноваційних технологій. Однією із «новинок» агротехніки у цьому році є безпілотні апарати, які дозволяють оглядати значні площі посівів та своєчасно реагувати на виявлені недоліки окремих ділянок.

Деякі підприємства впроваджують новітні технології рослинництва. Однією із найбільш популярних сьогодні є технологія No-till (нульова технологія, яка передбачає сівбу насіння в ґрунт, який не піддавався жодній механічній обробці). Першими її почали застосовувати агрофірми Тернопільщини. Вони на власному досвіді переконалися у багатьох перевагах даного методу. Він дозволяє економити матеріальні витрати, скоротити кількість робочої сили, зберегти родючість та вологість землі, що дуже важливо в умовах посушливого клімату.

Оскільки сучасні фермери мають досить обмежений доступ до джерел фінансування, у тому числі до банківського кредитування, то вони економлять кошти шляхом скорочення посівних площ та зниження інтенсивності використання власних ресурсів.

Структура українських сільськогосподарських угідь

Минулої осені насінням озимих було засіяно лише 7,8 млн. га. Однією із причин недосіву є несприятливі погодні умови, адже майже третину посівного матеріалу було закладено в абсолютно суху землю. Також на скорочення угідь значно вплинула складна економічна ситуація в українському АПК та зміни в податковому законодавстві для сільгоспвиробників. Враховуючи усі негативні фактори осінньої посівної, аграрії обирали стратегію вирощування ярих культур.  

Цієї весни українські землероби традиційно віддали перевагу хлібним зерновим культурам, під які відведено на 100 тис. га більше землі, ніж минулого року. Олійні культури – соняшник, гірчиця та ріпак - також не втратили своїх позицій у рейтингу найбільш популярних сільськогосподарських рослин. Для пересіву озимого клину більшість аграріїв використали кукурудзу та соняшник. Прогнози щодо вирощування сої у цьому році скоротилися, що зумовлено падінням цін на дану культуру та збільшенням її собівартості.

Компанія «SENDA» працює для задоволення потреб клієнтів у високоякісній продукції рослинництва. Ми поставляємо хлібні зернові культури (пшеницю, кукурудзу, жито, овес, ячмінь та просо), а також бобові (сою, горох, люпин) та олійні (соняшник, гірчицю та ріпак) оптом на території України та за кордон. 

 

04.05.2016