ua | ru | en

Підсумки збору врожаю зернових культур 2015 року

Підсумки збору врожаю зернових культур 2015 року

Днями Міністерство аграрної політики та продовольства України відзвітувало про успіхи проведення збору врожаю. Станом на 11 грудня зерно було зібране на площі 14,56 млн га, що становить близько 100% від засіяної території (14,6 млн га). За період жнив було намолочено 60,7 млн тонн зерна. Це майже рекордний урожай, обсяг якого значно перевищує заплановані показники. Експерти вирахували цьогорічну врожайність на рівні 41,7 ц/га. У минулому році вона була дещо вищою – 43,9 ц/га. Аграрії переконані, що на падіння врожайності вплинули несприятливі погодні умови та посуха на більшості території України.

Найбільшу кількість зерна цього року зібрали Полтавська та Харківська області: 5,2 та 4,5 млн тонн відповідно. У п’ятірку лідерів також увійшли Дніпропетровська, Черкаська та Вінницька області. Найвищу врожайність продемонструвала Черкаська область – 60,3 ц/га. 

Перебіг посівної озимих культур

Мінагрополітики відзвітувало про темпи посівної кампанії озимих культур. Станом на 4 грудня 6,7 млн га землі уже засіяно зерном. Це становить 91% від запланованої території. 

Пізній початок осінньої посівної та нестача вологи в ґрунті негативно відобразилися на швидкості та якості проростання насіння. Сходи зерна хорошої та задовільної структури становлять лише 66% від загальної площі, а решта характеризується слабким та зрідженим станом. Рослини такої низької якості можуть сильно постраждати в разі морозної зими. Експерти аграрного ринку прогнозують можливе скорочення врожаю озимих культур у наступному році на 10-30 %. 

Перспективи розвитку аграрного сектору

Міністр аграрної політики та продовольства України О.Павленко повідомив, що посівна завершилася успішно, незважаючи на різні труднощі. Зібраний урожай здатний повністю покрити потреби внутрішнього споживання та створити потенціал для експорту. У планах міністерства поступове нарощування об’ємів експорту та налагодження нових торгівельних зв’язків з іншими країнами. До 2020 року поставки зерна за кордон повинні зрости до рівня 40-70 млн тонн. Необхідною умовою для цього стане збільшення річної валки зернових до 80-100 млн тонн. Враховуючи динаміку розвитку аграрного сектору, ці показники цілком реальні. За словами О.Павленка, Україна сьогодні займає високі позиції на світовому ринку: перше місце за експортом соняшникової олії, третє – кукурудзи, четверте – ячменю, шосте - пшениці, сьоме – сої.

Агропромисловий комплекс України – одна з небагатьох галузей, яка демонструє високі економічні результати. Вона забезпечує 11% ВВП. Крім того, сільське господарство – інвестиційно привабливий сектор. Капітальні інвестиції у нього за 9 останніх місяців зросли на 18,1%. Мінагропрод повідомив, що сьогодні ведеться активний діалог з Європейським інвестиційним банком з метою отримання додаткових кредитних коштів для агарного сектору в розмірі 10 млрд грн. Це дає підстави очікувати збільшення темпів розвитку галузі. 

SENDA – надійний постачальник широкого асортименту зернових культур. Компанія реалізує продукцію  лише високої якості. Поставки здійснюються на території України та за її межами.

16.12.2015