ua | ru | en

Імпорт цукру в Україні практично відсутній

Буряковий цукор – один із найбільш затребуваних українських товарів на міжнародному ринку. Підтвердженням цьому є активне зростання показників його експорту. 

Прес-служба Українського дискусійного клубу (УДК) повідомила, що в поточному маркетинговому році наша держава досягнула рекордно високих обсягів поставок цього продукту. Лише в першій половині 2016/2017 маркетингового року було відправлено за кордон 522 тис. тонн цукру, що становить четверту частину від його загального річного рівня виробництва. Основними імпортерами українського продукту стали Шрі-Ланка, Грузія, Туніс, Лівія та Кот-Д’івуар.

Внутрішній ринок забезпечений цукром до кінця сезону

Відповідно до оновленої статистичної інформації, залишок цукру на початок маркетингового року становив 331 тис. тонн. Таким чином, враховуючи перехідні залишки, його внутрішня пропозиція у поточному році дорівнює 2341 тис. тонн, тоді як внутрішнє споживання – лише 1625 тис. тонн. 

За підрахунками експертів, з вересня по лютий всередині країни було спожито 813 тис. тонн цукру, а його імпорт у розглянутий період був практично відсутній. Варто додати, що така тенденція спостерігалася і в минулому сезоні. 

Станом на 1 березня розрахункові залишки цукру становили 1006 тис. тонн. Дана кількість повністю покриває восьмимісячну потребу внутрішнього ринку в цукрі. 

Статистичні дані від Мінагропроду

Думки експертів щодо позитивної динаміки цукрової галузі підтримує і міністр Т. Кутовий. Нещодавно він заявив, що в 2016/2017 МР Україна наростила експорт цукру в 33 рази у порівнянні з минулим сезоном та встановила новий рекорд. На думку очільника відомства, такі досягнення – результат злагодженої роботи представників усіх ланок цукрової промисловості, від виробників буряка до переробних підприємств. 

Т. Кутовий повідомив, що в 2016 році валовий урожай цукрового буряка з площі 290 тис. га склав 13,2 млн т, тоді як у 2000 році таку ж кількість вдалося зібрати з 747 тис. га. Проте досягненням галузі є не лише хороша врожайність, а й висока якість буряків. В нинішньому сезоні вдалося отримати 6,9 т цукру з 1 га.

Міністр відмітив, що поточний маркетинговий рік можна охарактеризувати як успішний для цукрової галузі за ключовими напрямками: на 25% розширилися площі під цукровим буряком, на 30% зросло виробництво сировини та на 40% - виробництво цукру.

Компанія «SENDA» здійснює експортні поставки широкого асортименту харчової продукції, у тому числі цукру. Наші товари відповідають високим стандартам якості, тому задовольняють потреби найвимогливіших зарубіжних споживачів.

24.03.2017